CO OD POŘADATELE POTŘEBUJEME K ČIPOVÉMU MĚŘENÍ VĚDĚT?

V první řadě potřebujeme od vás znát místo, datum a druh závodu. Ideální je poskytnout nám přímo propozice nebo alespoň jejich koncept. Podle propozic definujeme čipy. Z technického hlediska je důležitý přívod elektrické energie, především kvůli tisku výsledků. K dispozici máme záložní zdroj pro případ krátkodobého výpadku energie, časoměrné zařízení vydrží až 6 hodin v provozu na baterie. Případně se připojí na externí baterie, které zajistí prakticky neomezený provoz.

JAK MÁ BÝT USPOŘÁDÁN CÍLOVÝ PROSTOR?

Pro správné změření závodu potřebujeme mít postavenou dodávku, automobil nebo nůžkový stan přímo za cílovou linií tak, abychom měli pod kontrolou časoměrnou techniku. V prostoru antén a cílové čáry se nesmí kromě závodníků pohybovat nikdo jiný. Ideální je rozestavit oplocení před i za cílovou linií, aby se závodníci nezastavovali na cílové linii a pokračovali dále do zázemí a nebránili načítání závodníků za nimi.

JAKÉ DRUHY ČIPŮ POUŽÍVÁTE?

Používáme pasivní čipy, jednorázové na startovní číslo pro běžecké a cyklistické závody, případně vratné triatlonové na kotník nebo ruku.

PRO JAKÉ ZÁVODY SE ČIPY NAOPAK NEHODÍ?

Rádiové čipy nikdy nemohou z principu nahradit optickou cílovou kameru, která se jako jediná hodí na zcela přesné měření času s rozlišením tisícin sekundy. Rádiový signál má tvar doutníku a záleží na umístění čipu. K načtení čipu může dle okolností dojít o setiny dříve. Pro vyhodnocení hromadných závodů je rádiová identifikace pomocí čipu jediná reálně možná a zcela dle regulí.

Z JAKÉHO MATERIÁLU MUSÍ BÝT VYROBENO STARTOVNÍ ČÍSLO?

Aby jednorázový čip držel na startovním čísle, musí být číslo vytištěno na umělý papír - materiál Pretex, PE fólie nebo laminovaný papír. Zcela nevhodná je netkaná textilie, ke které lepidlo nepřilne. Objednáváme startovní čísla od firmy www.startovni-cislo.cz

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting